Haberler

Fındık Fiyatları Artıyor mu ?

fındık fiyatları artıyor mu

Fındık Fiyatları Artıyor

Toptan fındık fiyatlarının artmasına en çok sevinen kuşkusuz ki fındık üreticileri  , hükümetin sezon başında TMO tarafından fiyatların belirlenmesine rağmen serbest piyasada rekoltenin bol olmasından dolayı fiyatlar TMO’nun açıkladığı fiyatların altında seyretmekteydi.

Kasım ve Aralık aylarındaki fındık ihracatı bağlantılarının talebe dönüşmesi ve tüccarın depolarında ürünleri hazır bulundurma arzusu fındık fiyatlarının fiyatlanmasına neden oldu.

TMO’nun da yıl başından sonra depolarında bulunan kabuklu fındıkların da piyasaya 60₺ gibi bir beklenti ile ihale edilmesi ihtimaline karşılık bekleyen ve gelecekteki beklenen talebe istinaden tüccarın fındık üreticisinden fiyatları arttırmasına da neden olduğu düşünülmektedir.

Bu yazının yazıldığı 26 kasım tarihi itibari ile kabuklu fındık serbest piyasada dahi kabul edilen ürün kalitesine göre 50-52 bandına kadar çıktığı bilinmekte.

Güncel toptan kavrulmuş, toptan çifte kavrulmuş fındık ve toptan Giresun çiğ fındık fiyatları için bizlere iletisim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Tüm Türkiye’ye kargo ve ambar ile gönderimlerimiz mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir